ELEKTRO MANYETİK FREN SARIMI

Firmamız tarafından her güçte yağlı trafo,frekans trafoları ve kuru trafo sarımları/bakımları yapılmaktadır.

Elektromanyetik frentamiri, ayarı, bobini, tamiri ve diğer bir çok değerli bilgi için bu makaleyi hazırladık. Elektromanyetik, doğal mıknatıs ile elde edilen manyetik alan yerine elektrik akımı ile oluşturulan bir sistemdir. Manyetik sistemler endüstrinin bir çok alanında teknolojiye dönüştürülüp ürünlerde kullanılmaktadır. Bu uygulamalardan biriside elektromanyetik fren sistemleridir. Bu makale çalışmasında elektromanyetik fren nasıl çalışır, fiyatları, ayarı, sistemi, çalışma prensibi, frenli motor, elektromanyetik fren tamiri ve diğer önemli bilgiler verilecektir. Firmanızda ihtiyaç duyduğunuz manyetik fren ihtiyacına göre ürün geliştiriyoruz. Manyetik fren geliştirme hizmeti almak için bizi arayın.

 

Elektromanyetik frenler Asansör, vinç, paketleme makineleri ve bir çok endüstri alanında kullanılmaktadır. Elektrik motoru arkasına takılan ürünler, örneğin son yıllarda önemli gelişmeler sağlanan servo motorlarda da kullanılmaktadır. Servo motor firen sistemi hakkında bilgi almak için ‘Servo Motor Freni‘ makalesini okuyabilirsiniz. Elektromanyetik etki için frenlerde boşluk bırakılmaktadır. Bu boşluk ile durdurma ve serbest bırakma işlemi yapılmaktadır. Bu boşluk miktarı özellikle manyetik fren balatası aşındığı zaman arttırılması gerekmektedir. Bunu kalınlığı belirli olan bir malzeme ile belirli periyotlar altında zaman zaman yapılması gerekmektedir. Aksi halde istenilen tork değeri yakalanmadığı gibi ölümcül kazalara da sebebiyet verebilirsiniz. Elektromanyetik fren ayarı ve diğer bilgiler için bize ulaşın.

Elektromanyetik frenler zamanla dinamik çalışma altında oldukları için yıpranmakta veya bazen de yanlış kullanım şekillerinden dolayı arızalanmaktadırlar. En çok rastlanan arızlar bobin arızası, yayların ömrünün bitmesinden kaynaklanan yeterli fren torku arızası ve balatsının aşınmasından kaynaklanan arızadır. Bu tür arıza durumlarında ürünler devre dışı kalarak görevlerini yerine getirememekte ve ayrıca iş güvenliği ve can güvenliği açısından problem yaratmaktadırlar. Marsis İnovasyon, uzman ekibi ile birlikte ve çözüm ortakları ile elektromanyetik fren tamiri ve manyetik fren tamiri konularında profesyonel çözüm hizmeti sağlamaktadır. Elektromanyetik fren tamiri için bize ulaşın.


Aytu_Bobinaj

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar markadır.

Hemen Sor
Merhaba 👋
Yardımcı olabilir miyiz?